header image
O nás arrow Naše historie

Historie velkoobchodu

Historie našeho rodinného velkoobchodu začíná v roce 1990 pod vedením zakladatele Petra Holuba, kdy jsme obchodovali výhradně s tuzemskými cigaretami , kterých tehdy bylo sotva třináct druhů.

Podnikatelské začátky byly těžké skladovací prostor byl v garáži a naším zásobovacím vozidlem byla Škoda 1203. Když nám v roce 1991 garáž nestačila pronajali jsme skladové a kancelářské prostory v areálu ZZN s.p. v Kutné Hoře - Karlově a přijali našeho prvního zaměstnance . V roce 1992 jsme se znovu stěhovali, tentokrát do vlastních prostor skladovací haly v Kutné Hoře - Kaňku. Zde jsme rozšířili sortiment o slovenské cigarety, tabáky a doutníky. V tomto roce jsme otevřeli naší novou pobočku v Příbrami – Zdaboři, kterou jsme v roce 1993 prodali Jaromírovi Smrčinovi . V této době  jsme byli třetím největším odběratelem tuzemských cigaret ve středních Čechách s prodejem cca 260mil. ks cigaret ročně. V roce 1994 přebral vedení velkoobchodu Zdeněk Martinek. Aktivity nového vedení směřovali k útlumu velkoobchodu, který se přestěhoval do menších prostor vedlejší budovy.  Došlo k rozšíření podnikání o maloobchodní prodejny tabáku, kterých bylo zprovozněno do konce roku 1998 celkem pět.

Začátkem roku 1999 po náhlé smrti Zdeňka Martinka se ujal vedení rodinného podniku znovu jeho zakladatel Petr Holub. Pod jeho vedením došlo k postupnému zrušení maloobchodních prodejen tabáku a výraznému rozvoji velkoobchodu.

V roce 2000 se podnik transformoval na společnost s ručením omezeným a již v roce 2001 se stěhoval do větších prostor v areálu společnosti ÚNS a.s. Kutná Hora – Sedlec. Společnost se začala specializovat na zásobování gastro provozoven a došlo k výraznému rozšíření sortimentu o pivo, alkohol, nealkoholické nápoje a další. Společnost se stala významným dodavatelem gastro provozoven v regionech Kutná Hora, Kolín, Čáslav, Sázava a jejich okolí. Prostory skladu začaly být nevyhovující a tak se v srpnu 2007 společnost přestěhovala do vlastních nově zrekonstruovaných skladových prostor bývalého statku v Kutné Hoře – Malíně č.p. 34. Zde Vás mimo nabízeného širokého sortimentu zboží a služeb jistě překvapí příjemné prostředí velkoobchodu kde Vás samozřejmě velice rádi přivítáme.